نامگذاری معابر نیازمند بازنگری دوباره است

بخشی:

نامگذاری معابر نیازمند بازنگری دوباره است

تلاش می کنیم نامگذاری ها کمترین حاشیه را داشته باشد و از همه مهمتر اینکه در آینده نیازمند تغییر نباشد...

admin ۰

رئیس کمیته نامگذاری شورای اسلامی شهر سبزوار در دویست و بیست و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر طی سخنانی گفت: نامگذاری معابر در سبزوار نیازمند بازنگری دوباره است.

زهرا بخشی ادامه داد: در راستای خدمات رسانی سریع دستگاه های امدادی و خدماتی به شهروندان و درخواست همشهریان برای نامگذاری معابر جلسات کمیته نامگذاری برگزار شده و به نوبت پیشنهادات بررسی می شود. وی با بیان اینکه برای پیشنهاداتی که به کمیته می رسد ابتدا بازدید میدانی انجام می شود و سپس از بنیاد شهید استعلام می شود افزود: تلاش می کنیم نامگذاری ها کمترین حاشیه را داشته باشد و از همه مهمتر اینکه در آینده نیازمند تغییر نباشد.

این عضو شورا بر پیوند بین سبزوار و شهرستان های تفکیک شده تاکید کرد و گفت: با توجه به این مهم پس از مکان یابی مناسب میدان یا خیابان اصلی را بنام هلالی جغتایی نامگذاری خواهیم کرد وی همچنین بر ضرورت نامگذاری میدان یا خیابان اصلی برای محیط زیست، سیمرغ درمانگر، استاد میرزا احمد کرابی تاکید و تصریح کرد: این نامگذاری ها  در کمیته موافقت شده که باید مکان یابی آن انجام شود. بخشی در ادامه به مصوبات کمیته نامگذاری پرداخت و اظهار داشت: با توجه به اینکه نامگذاری ورودی و خروجی شهر از اهمیت بسزایی برخوردار است اعضا کمیته با نامگذاری بلوارورودی شهر از سمت تهران حد فاصل میدان مشاهیر تا میدان سبزوار بنام شهید مهدی حشمتی فر و ورودی شهر از سمت جوین و جغتای حدفاصل میدان سربداران تا میدانی که در آینده در تقاطع بزرگراه ابریشم (کمربند شمال غرب) احداث می شود بنام سردار شهید فرومندی و امتداد بزرگراه ابریشم به سمت غرب(کمربند شمال غرب) بنام ابریشم موافقت کردند.

وی گفت: با توجه به نامگذاری خیابان های اصلی توحید شهر بنام حافظ، فردوسی و مولوی که در گذشته انجام شده کمیته موافق نامگذاری پارک های اصلی توحید شهر بنام کتاب های شاعران و نویسندگان نامدار ایرانی است. بخشی به درخواست خانواده مرحوم افقهی جهت نامگذاری کوچه بیهق 23 بنام سید فخرالدین افقهی و ساکنان مجتمع مسکونی جهاد بنام طراوت اشاره کرد و افزود با این درخواست ها نیز موافقت شد..

وی همچنین به انتقال اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به میدان لاله اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه شهروندان بیشتر از نام قدیمی این میدان استفاده می کنند کمیته با تغییر نام میدان ارشاد اسلامی به میدان نقابشک موافقت کرد.

گفتنی است پیشنهادهای کمیته نامگذاری به اتفاق آرا به تصویب شد..