در کمیسیون برنامه، بودجه و خدمات شهری تصویب شد : بررسی و تصویب لایحه شهرداری مبنی بر افزایش بهای خدمات و تعرفه بار و مسافر

در کمیسیون برنامه، بودجه و خدمات شهری تصویب شد : بررسی و تصویب لایحه شهرداری مبنی بر افزایش بهای خدمات و تعرفه بار و مسافر

admin ۰

در کمیسیون برنامه، بودجه و خدمات شهری تصویب شد:

بررسی و تصویب  لایحه شهرداری مبنی بر افزایش بهای خدمات و تعرفه بار و مسافر

در کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر لایحه شهرداری مبنی بر افزایش بهای خدمات و تعرفه بار و مسافر از ابتدای سال جاری به مورد بحث و بررسی قرار گرفت که این لایحه با اعمال تغییرات قابل ملاحظه ای به تصویب رسید و برای تائید نهایی به صحن علنی شورا ارسال شد.  

ذبیح الله آرمین، رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و خدمات شهری گفت: شهرداری در خصوص افزایش بهای خدمات و تعرفه ناوگان بار و مسافر در سال جدید شهرداری لایحه ای را به شورا ارسال نموده است که این لایحه پس از بررسی مورد به مورد و با در نظر گرفتن شرایط حال مردم با ایجاد تغییراتی مورد موافقت اعضای حاضر در کمیسیون قرار گرفت.  

وی با اشاره به شرایط نامناسب اقتصادی مردم و عدم رویکرد شورا در افزایش خدمات دهی شهرداری، اصلاحات در لایحه طوری صورت پذیرفت که تغییرات چندانی در بهای خدمات و تعرفه ناوگان بار و مسافر شهری بخصوص در افزایش بهای برخی از  خدمات از جمله سرویس های مدارس و مینی بوس های اختصاصی مدارس صورت نگیرد و به نوعی این لایحه به سمتی پیش رفت که نگرانی های مردم مرتفع گردد.

آرمین ادامه داد: همچنین در این جلسه لایحه شهرداری در خصوص پیش نویس تفاهم نامه منعقده فی مابین شهرداری و شرکت ایمن محیط بیهق در خصوص بی خطر سازی زباله های عفونی مطب ها و درمانگاه ها جهت ارتقاء سطح سلامت شهروندان و محیط زیست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی گفت: به لحاظ اینکه این اقدام توسط پیمانکار بخش خصوصی اجرایی خواهد شد، شرکت ایمن محیط بیهق درخواست واگذاری دو باب مغازه در میدان دام قدیم جهت جانمایی دستگاه های ضد عفونی را دارد که مقرر گردید بازدیدی از محل صورت گیرد که نظر نهایی کمیسیون در جلسه آتی اعلام می گردد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و خدمات شهری در خصوص لایحه شهرداری مبنی بر اعمال تخفیف 40 درصدی بدهی های ساختمانی نیز گفت: شهروندانی که مبادرت به پرداخت بدهی های ساختمانی تا پایان سال 98 نمایند ، مشمول 40 درصد کاهش در میزان بدهی ملک (به جزء عوارض نوسازی،خودرو و جریمه کمیسیون ماده صد) خواهد شد.

آرمین افزود: این لایحه شهرداری پس از بحث و بررسی اعضای کمیسیون با اکثریت آراء تصویب و جهت تصمیم گیری نهایی به صحن علنی ارسال شد.