هیچ درآمدی از محل تابلوهای تبلیغاتی عاید بنیاد شهید نمیشود

هیچ درآمدی از محل تابلوهای تبلیغاتی عاید بنیاد شهید نمیشود

admin ۰

هیچ درآمدی از محل تابلوهای تبلیغاتی عاید بنیاد شهید نمی شود

رئیس کمیسیون ایثار، شهادت، مقاومت و امنیت گفت: هیچ درآمدی از محل تابلوهای تبلیغاتی عاید بنیاد شهید نمی شود.

علی ارغیانی در چهل و یکمین جلسه کمیسیون ایثار  ضمن تسلیت لیالی قدر و همچنین گرامی داشت روز ارتباطات و روابط عمومی یکی از مسائل موجود جامعه را مشکل فرهنگی بیان کرد و گفت: نماد فرهنگ، قلم است و مهمترین ضعف دنیا، ضعف فرهنگی است. اگر امروز استکبار جهانی در حال جولان دادن است به واسطه نبود فرهنگ و عدم آگاهی جوامع است.

وی به جایگاه والای جمهوری اسلامی ایران در حوزه بین الملل اشاره و امنیت ایجاد شده در منطقه را مدیون تلاش های نیروهای انقلابی بیان کرد و گفت: این یعنی مبارزه طلبی و فرهنگ ناب شیعه.

در ادامه این جلسه ارغیانی در خصوص تابلوهای تبلیغاتی بنیاد شهید نیز گفت: این تابلوها صرفاً باید در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مورد استفاده قرار گیرد. بحث استفاده تبلیغاتی از این تابلوها چندین بار در جلسات شورای اسلامی شهر مطرح شده که طی صحبت های رئیس بنیاد شهید مشخص شد که بنیاد هیچ منبع درآمدی از محل تابلوها ندارد و فقط بر حسب وظیفه ذاتی خود که ترویج فرهنگ شهید و شهادت است اقدام به نگهداری این تابلوها نموده است.

مهدی محتشم در توضیحات خود در این رابطه گفت: این نهاد هیچ درآمد زائی از محل تابلوهای تبلیغاتی بنیاد شهید ندارد. طرف قرارداد بنیاد شرکت اوج است. شهرداری فقط در بحث جانمایی مکان به بنیاد کمک کرده و ساخت این بیلوردها توسط بخش خصوصی انجام شده که مبلغ 100 میلیون تومان هزینه در بر داشته است.

وی افزود:  به روز کردن تصاویر شهدا مستلزم صرف مبلغ بسیار بالا و خارج از توان بودجه فرهنگی بنیاد است. بنیاد شهید برای دراختیار گذاشتن تابلوها تاکنون ریالی از طرف قرارداد خود دریافت نکرده است، اما شرکت خصوصی موظف است در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تمام بنرهای شهدا و تابلوهای موجود در سطح شهر و روستاها را به روز رسانی کند.

محتشم گفت: تنها منبع ما واگذاری چهار طرف بیلوردها به شرکت بوده به همین دلیل در قرارداد قید شده که بخش خصوصی مجاز به استفاده از یک سمت بیلوردهای تبلیغاتی در سطح شهر است و در سمت دیگر باید تصاویر شهدا کار شود.

رئیس بنیاد شهید سبزوار ادامه داد: بنیاد شهید بر حسب وظیفه ذاتی خود اقدام به نگهداری این تابلوها کرده و اگر فکر می‌کنید که این تابلوها برای بنیاد شهید درامد زایی دارد، ما حاضر به واگذاری تمامی تابلوها و بیلبوردها به شهرداری هستیم، اما بعد از واگذاری شهرداری باید در بحث حفظ و نوسازی تابلوها و به روز کردن تصاویر شهدا کم‌کاری نداشته باشد.

وی ضمن گلایه مندی اعلام کرد: آیا ترویج فرهنگ شهید و شهادت غیر از این موارد است. تمام تصاویر شهدا بدون اینکه اثری از مندرسی داشته باشد بروز رسانی می شود و همچنین در طول سال مبلغ 600 هزار تومان نیز برای بیمه تابلوهای شهدا پرداخت می گردد.

محتشم افزود: موضوع  تابلوهای شهدا را یکبار در زمان سفر وزیر نیرو به سبزوار به رئیس شورای اسلامی شهر اعلام شد که آقای کل میشی گفت، جریان تابلوها در شورا حل شده است ولی هنوز هم در شورا پرونده تابلوها بسته نشده که جای گلایه مندی دارد.

در ادامه این جلسه همچنین مقرر شد همزمان با فرا رسیدن اولین سالگرد شهید سلیمانی یادواره‌ای تحت عنوان مکتب حاج قاسم برگزار گردد و از سرود ایثار و  المان این شهید که به عنوان سید الشهدای دفاع مقدس مطرح است در محل بزرگراهی که به نام  شهید سلیمانی نامگذاری شده رونمایی به عمل آید.