نطق میان دستور پسندیده، عضو شورای اسلامی شهر سبزوار  از فرماندار، امام جمعه، رئیس دادگستری و دادستان سبزوار تقاضای رسیدگی دارم‌.  بعداز چهار سال،تذکرات شورای اسلامی شهر همچنان بی پاسخ/ فرار شهردار از پاسخگویی تضییع حقوق بیت المال

گزارش جلسه رسمی و علنی شماره ۱۸۷

نطق میان دستور پسندیده، عضو شورای اسلامی شهر سبزوار از فرماندار، امام جمعه، رئیس دادگستری و دادستان سبزوار تقاضای رسیدگی دارم‌. بعداز چهار سال،تذکرات شورای اسلامی شهر همچنان بی پاسخ/ فرار شهردار از پاسخگویی تضییع حقوق بیت المال

admin ۰

نطق میان دستور پسندیده، عضو شورای اسلامی شهر سبزوار

 

از فرماندار، امام جمعه، رئیس دادگستری و دادستان سبزوار تقاضای رسیدگی دارم‌.

 

بعداز چهار سال،تذکرات شورای اسلامی شهر همچنان بی پاسخ/ فرار شهردار از پاسخگویی تضییع حقوق بیت المال  

 

مسعود پسندیده در نطق میان دستور خود در یکصد و هشتاد هفتمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر  این چنین گفت:

در صورت تکرار عدم پاسخگویی شهردار به تذکرات از شورای اسلامی شهر  طی ده روز آینده،  در مسجد جامع صندلی خواهم گذاشت و سوالات  را به مردم اعلام خواهم کرد.

وی افزود: در این چند سال پای ثابت تمام نطق های بنده عدم پاسخگویی شهردار بوده است. حامیان شهردار از بنده خواستند تا رفاقتی این موضوع حل شود، اما منطقی ترین راه ارسال مکتوب تذکرات به صورت قانونی بود.

وی ادامه داد: چندین بار  شورای اسلامی شهر  سوالات را از طریق سیستم به  شهردار ارسال کرد   اما بعد از پیگیری در مدت زمانی که مقرر بود شهردار پاسخ دهد وی ابراز بی اطلاعی از سوالات میکرد و بعد از پیگیری متوجه شدیم نامه از سیستم شهرداری حذف میگردد.

وی گفت: مجدد سوالات را کتباً از طریق نیروی شورا به دبیرخانه شهرداری ارسال و از قبل اعلام کردیم که سوالات را تحویل داده و از دبیرخانه امضا گرفته شود. علت تاخیر نیروی شورا را خواستیم که اعلام کرد در زمان برگشت به  محل شورا از شهرداری تماسی با بنده داشتند که مجبور به برگشت شدم که مسئول دبیرخانه دفتر رسید نامه‌ها را از بنده گرفت و امضای دریافتی دبیرخانه را [همانطور که می‌بینید] با لاک غلط گیر معدوم ساخت.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای اسلامی شهر اضافه کرد:

این حرکت بی حرمتی  است. شهردار محترم از شما خواسته شده تا  مطابق قانون به سوالات پاسخ بدهید. بنده به عنوان نماینده مردم جهت جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال از شما سوال دارم و موظف به پاسخگویی هستید.

رفتار شما که ناشی از فوبیای پاسخگویی است، به نوعی بی احترامی تلقی می شود. اما بنده پاسخ شما را با بی احترامی نداده‌ام، بلکه شما را دعوت به مناظره کرده‌ام. اگر جرات مناظره در حضور رسانه‌ها را ندارید، در صحن شورا حاضر  و پاسخ  تذکرات را بدهید که علت کم‌کاری شما در مسائل فرهنگی و  بحث ۳ میلیارد بودجه فرهنگی و ده ها سوال دیگر چیست؟

آقای فرماندار، جناب  رئیس دادگستری، جناب دادستان سبزوار، امام جمعه محترم که همراه با شهردار در جلسات مختلف حضور دارید چرا در قبال تضییع حقوق مردم به شهردار که وجهه کامل یک مدیر دیکتاتور است و به هیچ کس مخصوصاً اعضای شورای اسلامی شهر پاسخگو نیست تذکر نمی دهید؟ چرا در مراسمات مختلف از او سوال نمی پرسید که آقای شهردار، رئیس شورای شهر کجاست؟

شورای اسلامی شهر  فراتر از قانون چیزی نمی خواهد. امام راحل(ره) فرمود: هر چه مردم بگویند همان است.

با این اوضاع دیگر چه انتخاباتی؟! چه شورایی؟! چهار سال است که  شورای اسلامی شهر پاسخی از شهردار  که تماماً مطالبات مردمی است دریافت نکرده است.

سوالات شورای اسلامی شهر  قانونی است. چرا لیست طلبکاری ها و بدهی ها و تعداد کارکنان شهرداری را اعلام نمی کنید.

از رئیس شورای اسلامی شهر درخواست دارم تا موضوع عدم پاسخگویی شهردار سبزوار و عدم حضور وی در جلسات را از طریق استانداری پیگیری کند. اگر شهردار مجاب به پاسخگویی به تذکرات شورا نشود، بنده از شورای اسلامی شهر استعفاء خواهم کرد.