کلمیشی : چرا شهرداری سبزوار قبل از اعزام تجهیزات به داورزن اقدام به اخذ مجوز نکرده است؟!

کلمیشی : چرا شهرداری سبزوار قبل از اعزام تجهیزات به داورزن اقدام به اخذ مجوز نکرده است؟!

admin ۰

چرا شهرداری سبزوار قبل از اعزام تجهیزات به داورزن اقدام به اخذ مجوز نکرده است

رئیس شورای اسلامی شهر سبزوار گفت: با بروز بحران در روستای بهانگر  در شهرستان داورزن، شهرداری سبزوار  طی چند روز گذشته جهت کمک به مردم این روستا اقدام به انتقال ادوات و ماشین آلات شهرداری به منطقه داورزن کرد. هر چند حضور تیمی از مجموعه شهرداری در این منطقه سیل زده قابل تقدیر است، اما شهردار  طبق کدام مجوز  اقدام به انتقال تجهیزات به خارج از محدوده خدمات رسانی خود کرده است.

قربانعلی کل میشی  در  یکصدو هشتاد و ششمین جلسه رسمی و علنی شورا اظهار کرد:  شورای اسلامی شهر سبزوار مخالف حضور و کمک به مردم روستای سیل زده بهانگر نیست، اما هر کاری شهرداری  برای هرگونه خدمات رسانی در خارج از حوزه شهری باید مجوزات لازم را داشته باشد در زمانی که همشریان ما در منطقه بهاران و فرید خراسان با معضل سیلاب و گل و لای مواجه هستند چه دلیلی وجود دارد که با وجود بحران در شهر، ماشین آلات شهرداری به خارج از حوزه خدمات رسانی منتقل شود.

وی تاکید کرد: طی صحبت هایی که با آقای برادران، رئیس مدیریت بحران شهرستان در این خصوص انجام شد، وی اعلام کرد که هیچگونه مجوزی برای انتقال ماشین آلات شهرداری به داورزن  اخذ نشده است. چطور شهرداری برگزاری بزرگداشت ابوالفضل بیهقی در روستای حارث آباد یا آتش سوزی در روستای طبس را منوط به خارج از حوزه خدمات رسانی شهر اعلام می کند اما برای روستای سیل زده بهانگر تمام تجهیزات شهرداری را بدون اخذ مجوز از شهر  خارج می کند.

کل میشی گفت: شهردار سبزوار اگر  شعار مدیریت جهادی دارند ساعاتی را در مناطق بهاران و فرید خراسان حضور پیدا کنند و به درد دل های مردمی که چندین روز است خانه و زندگیشان در گل و لای فرو رفته و البته در داخل حوزه خدمات رسانی شهر نیز قرار دارند، گوش دهند و آن زمان اگر بحران در داخل شهر را توانستند به خوبی مدیریت کنند، بعد نیروها و ماشین آلات شهرداری را به خارج از حوزه خدماتی انتقال دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر سبزوار  افزود: متاسفانه سیل های با دبی 53 متر مکعب، مناطق غرب شهر را تهدید می کند که اگر این سیلاب ها کنترل نشود، فاجعه ای سنگین به بار خواهد نشست و هزاران نفر از همشریان ما به کام مرگ کشیده خواهند شد. لذا از اولویت های شهرداری است تا ابتدا به شهر و مردمش و بعد به خارج از حوزه خدماتی رسیدگی کند.