دورهمی صمیمانه اعضای شورای شهربا خبرنگاران

دورهمی صمیمانه اعضای شورای شهربا خبرنگاران

رئیس و شماری از اعضای شورای شهر طی برگزاری نشست صمیمانه با اصحاب رسانه و خبرنگاران زحمات و تلاش‌های خبرنگاران متعهد و راویان عرصه خبر و اطلاع‌رسانی، ارج نهادند.

admin ۰

رئیس شورای اسلامی شهر سبزوار در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی و تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگاران با انتشار خبر درست راه را برای بقیه روشن می کنند و مدیران بادرایت از ظرفیت رسانه ها در ارائه خدمات بهتر نهایت استفاده را می کنند.

علی اصغر محمدی با بیان اینکه گفتن حقیقت شجاعت و شهامت می خواهد اظهار داشت: معتقدم حرمت قلم کمتر از خون شهدا نیست.

در ادامه مسعود پسندیده اظهار داشت: شورای شهر به یک بلوغ در حوزه شفافیت رسیده است و از خبرنگاران انتظار می رود ما را برای بهبود این حوزه یاری کنند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر با اشاره به اینکه برای این بلوغ راه طولانی را پیموده ایم اظهار داشت: تلاش برای شفافیت دستاورد بزرگی است در این راستا با ریاست جناب دکتر محمدی این موضوع را به اوج رساندیم و  چالش های علنی بودن جلسه های رسمی و رای گیری آشکار را خاتمه دادیم و جلسات را به صورت زنده از صفحه اینستاگرام شورا پخش می کنیم تا شهروندان در جریان عملکرد نمایندگان خود در شورای شهر باشند.

پسندیده تصریح کرد: سایت شورا از 4 سال پیش آماده بهره برداری است اما به خاطر اموراداری شهرداری و مشکلات نرم افزاری تا امروز بطول انجامیده است.

وی تاکید کرد: در راستای شفافیت بیشتر، گزارش مالی شورای اسلامی شهر از طریق سایت شورا به اطلاع عموم خواهد رسید. 

آرمین:

نائب رئیس شورای اسلامی شهر هم در این نسشت با بیان اینکه درب شورا برای همه خبرنگاران باز است اظهار داشت: برای شما فرش قرمز پهن می کنیم.

ذبیح اله آرمین با بیان اینکه همه ما بایستی برای حل مشکلات شهر بکوشیم از رئیس شورا درخواست کرد اتاقی برای خبرنگاران در شورای شهر اختصاص یابد

وی با بیان اینکهاعضا شورا سه میلیون و 400 هزار تومان حق جلسه دریافت می کنند بیان کرد: هزینه های شورا شفاف است و موافق اطلاع رسانی هستیم.

آرمین با بیان اینکه چند سال است در آسیب های اجتماعی صاحب رتبه هستیم 

گفت: بر اساس تحقیق وزارت بهداشت در سال 90 شش و سه دهم درصد جامعه تحقیق شونده از اختلال های روان پزشکی رنج می برند که اکثر این جامعه در سنین مقطع متوسطه دوم تا دانشگاه هستند.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین مشکل شهر آسیب های اجتماعی است گفت: پنهان کردن مشکلات به حل مشکل کمک نخواهد کرد و رسانه ها می توانند با بررسی علت ها و ریشه یابی در پیشگیری و کاهش آسیب ها مسئولان را یاری کنند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر با بیان اینکه یکی از رویکردهای شورای پنجم کاهش آسیب های اجتماعی است ادامه داد: آموزش شهروند یکی دیگر از موضوع های است که در دستور کار قرار گرفته و انتظار می رود رسانه ها در این بخش هم نقش اطلاع رسانی را به خوبی انجام دهند.

 

در ادامه جلسه علی ارغیانی هم طی سخنانی از تلاش خبرنگاران تقدیر کرد و گفت: گاهی برخی مسائل شاید به مصلحت نیست گفته شود و گاهی هم مسئولین نیاز به یادآوری و تلنگر دارند.

وی با تشریح پروژه های حسینه هنر و نمایشگاه دائمی دفاع مقدس افزود: هیات امنا حسینیه شهدا با ریاست امام جمعه تشکیل شده است و پروژه با همکاری شورا و شهرداری و خانواده های شهدا ادامه می یابد.

رئیس کمیسیون ایثار مقاومت و امنیت شورای اسلامی شهر سبزوار با بیان اینکه این پروژه از سال 86 آغاز شده و 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد ابراز امیدواری کرد با کمک خیرین تا آخر امسال به بهره برداری برسد.

ارغیانی همچنین از پیگیری مشکلات پروژه نمایشگاه دائمی دفاع مقدس خبر دادو گفت: اخیرا در حوزه مالکیتی مدعی پیدا شده که جلسه ای در این رابطه برگزار شده است و بحث های اداره راه و شهرسازی از جمله رعایت حریم بزرگراه توحید شهر نیز اگر برطرف شود کار ادامه می یابد در غیر اینصورت ادامه کار باید در عمق انجام شود.

وی با اشاره به اینکه مجوز نمایشگاه دائمی دفاع مقدس در دوره چهارم شورا از اداره کل جفظ آثار نمایشگاه دائمی دفاع مقدس استان صادر شده است بیان کرد: این پروژه در فضایی به وسعت هشت هکتار احداث خواهد شد و فاز نخست آن شامل محوطه سازی و ایجاد ابنیه و سردرب است. 

ارغیانی نیز بر حفظ کاربری خانه موزه شهید فرومندی تاکید و ابراز امیدواری کرد در سال جاری با تخصیص اعتبار شاهد بروزرسانی این مکان باشیم.

رئیس شورای شهرستان نیز گفت: خبرنگاران مظلوم ترین قشر جامعه هستند و قول هایی که برای این قشر داده شده اجرایی نشده است.

علی اکبر فروغی مقدم خبرنگاران با بیان اینکه در طول دو سال مدت خدمتگزاری ام هیچ کاری برای خبرنگاران انجام نداده ام اظهار داشت: خبرنگاران با عشق و کمترین امکانات برای آگاهی بخشی مردم تلاش می کنند. 

وی خبرنگاران را حلقه مفقوده بین مردم و مسئولین دانست و افزود: رصدهای تیز بینانه رسانه ها یکی از عوامل جلوگیری از فساداست.

فروغی مقدم افزود: انتظار داریم رسانه ها خودشان را هم نقد کنند و اگر فردی به جایگاه رسانه لطمه وارد می کند پالایش کنند. 

در پایان این نشست، اعضا شورای اسلامی شهر با اهدا بوح یابود و شاخه گل از خبرنگاران تقدیر کردند.