نشست هم اندیشی اعضا شورا با مدیران آبفای شهری

نشست هم اندیشی اعضا شورا با مدیران آبفای شهری

admin ۰

نخستین نشست هم اندیشی ششمین دوره شورای اسلامی شهر سبزوار با مدیران شرکت آب و فاضلاب سبزوار برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر در این جلسه طی سخنانی گفت: تعامل با مدیران و دستگاه های اجرایی یکی از رویکرد های مهم شورا است و در این راستا با برگزاری نشست های هم اندیشی و هم افزایی تلاش می کنیم که مشکلات شهروندان را مرتفع کنیم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب هم  با تبریک حسن انتخاب اعضای شورا، برای نمایندگان مردم در شورای شهر آرزوی سلامتی و موفقیت کرد. حسین ریاضی با تشریح سهامداران و چارت سازمانی شرکت آبفا سبزوار  گفت: تامین آب آشامیدنی ١١٠ هزار مشترک از چهار منطقه صورت می گیرد.

وی با اشاره به توسعه نیاز آبی شهر افق ١۴٢۵ را پیش بینی کرده ایم اظهار کرد برای تامین آب شهر سبزوار نیاز به اعتباری بالغ بر ١٠٠ میلیارد تومان جهت تجهیزات هشت حلقه چاه حفاری شده و شبکه جمع آوری و انتقال داریم.

ریاضی تصریح کرد: آب در یکهزار و ٢٠٠ کیلومتر شبکه توزیع می شود که ٢٠٠ کیلومتر آن فرسوده و عمر شبکه به دهه ۵٠ و قبل از آن است.

وی گفت: برای کاهش تلفات ٣٠ درصدی آب در شبکه های فرسوده  ٢٠٠ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیر عامل آبفا سبزوار در ادامه گفت: ٩۵ درصد شهر سبزوار تحت پوشش جمع آوری فاضلاب است و مناطق بهاران، پشت نیروگاه برق تا ادامه بلوار شهدای کوشک بخشی از قلعه نو و صالح آباد کلاته سیفر و قدس فاقد شبکه هستند که اگر سازمان برنامه و بودجه کشور ماده ۵۶ را به بانک عامل ابلاغ کند می توانیم از طریق تسهیلات بخشی از شبکه فاضلاب باقی مانده را اجرا کنیم.

وی همچنین به تصفیه خانه فاضلاب واقع شده در ابتدای محور سبزوار بردسکن اشاره کرد و اظهار کرد: باید فاز دوم تصفیه خانه احداث شود که نیازمند ۶٠٠ میلیارد تومان اعتبار است.

ریاضی با اشاره به گران بودن اجرای پروژه های آب و فاضلاب گفت: برای تکمیل پروژه ای شهر سبزوار یکهزار و یکصد و ۵٠ میلیارد تومان اعتبار لازم است.

در ادامه اعضای شورا درباره مسائل و مشکلات به بحث و تبادل نظر پرداختند که تقویت سفره ای زیر زمینی آب، آبخوانداری، هزینه استخراج آب، عدم پاسخگویی شبکه های آبفا با بلند مرتبه سازی های بی ضابطه در برخی نفاط سطح شهر، بهره مندی از تیم های تحقیقاتی و نظارت بر میزان مصرف، چگونگی درآمد شرکت از محل مبالغ ماده سه و تاکید بر اجرای شبکه های فاضلاب باقی مانده  شهر مهمترین مسائل مطرح شده بود.


فایل jpg
فایل jpg
فایل jpg
فایل jpg